Brno je lajf, Brno je kultura, Brno… je

Na tento pátek (25. 10. 2019) máme s Harakiri naplánovanou další výjezdní akci do města, které nikdy nezestárlo, a přes svou popularitu neprošlo tzv. skanzenizací terénu. Studnice vtípků, ležící na oné nešťastné zajížďce dé-jedničky, je pro nás místem, kde vznikla mnohá přátelství, jež trvají dodnes.

A je jedno, zdali se tím myslí přátelství literární či jiná. Po dvou letech se vracíme do míst, kde i Švédi utřeli, se záměrem překonat první brněnské Harakiri z roku 2017 – těžký to nebude.

Naše mejdany po téměř tříleté tradici nabraly formu, která funguje jako lodička uprostřed poklidného Prýglu. Můžete se tak klepat na stálice brněnského literárního prostředí (Pavel Zarodňanský, Honza Singer, Michael Sodomka, Kristýna Doupovcová) a nějakou tu náplavu z přilehlých vesnic – Praha (Vojtěch Beránek) a Ostrava (Vasilios Chaleplis, Adam Tomáš, Jan Albrecht) – jež se nebojí porušit šestnáctikilometrový rádius známého světa a vkročit na území draků a příšer. Hic sunt leones!

Po čtení se brněnská Trojka rozezní v rytmu nově vznikajícího elektro-instrumentálního počinu Phil Lemon, jenž zažil veleúspěšnou premiéru během pražského dostaveníčka společně s Nelou Bártovou alias Fofelou.

Takže páteček, Brníčko, Trojka, literatura a mejdan (venkoncem hlavně mejdan). UDÁLOST zde. 

Přílohou tohoto článku jsou gastrozážitky Honzy Singera: 

O hladu? O hranclích!

Honzíkův nevinný výraz milovníka vdolků

 

Autor: Adam Tomáš

×