Magazín

Pravidelně pro vás připravujeme články, recenze, eseje, občas nějaký ten fejeton nebo reportáž…
To vše s maximální snahou vás pobavit a vzdělat. A možná i trochu znepokojit.
🎭

Autoři

(* 1998) Studuje český jazyk a literaturu na FF MU v Brně, kde s kolegy pořádá autorská čtení. Je také bubeník v progresivně psychedelické kapele Šamanovo zboží a člen uměleckého uskupení Vítrholc. Svou poezii publikoval tištěně v Hostu (Nová jména), Tvaru, Protimluvu či Pandoře, elektronicky např. v Nedělní chvilce poezie či v Ostravanu. Ivan Motýl o něm řekl, že tento „mladý Ivan Blatný“, jakoby spadnuvší z Měsíce, tvoří v úplně jiné době, ale sympaticky tento fakt ignoruje. 

(*1994) Po studiích na gymnáziu se rozhodl pokračovat dále na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, kde vystudoval obor rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky. Na vysoké škole začal vedle povídek a scénářů také realizovat krátké divadelní aktovky a účastnil se vývoje a natáčení humorných skečů, které posléze i režíroval. Zabýval se také rozhlasovým dokumentem a občasně publikoval články a své reflexe k filmovým či rozhlasovým dílům. Přivydělává si tvorbou a režií reklamních spotů či internetových seriálů.

(*1997) Studuje scenáristiku a dramaturgii na FAMU, ale mnohem více se věnuje literatuře. V současnosti připravuje svůj prozaický debut. Pracuje jako externí redaktor pro ČRo Radio Wave a web ČT Art. Jeho básně v roce 2019 vyhrály Literární cenu Františka Halase a v tuto chvíli se díky tomu připravuje k vydání jeho první básnická sbírka. Ve volném čase především obtěžuje své přátele nekonečnými tipy na muziku, kterou zrovna nadšeně poslouchá.

(*1998) V jistých kruzích známý jako Medard Capek. Z jedné čtvrtiny slovenský Maďar, mimo to produkt čistého středomoravského zmetkovství. Panelákové betonové dítě zrozené jen k prohře a smrti. Vyrostl na punku, časem přešel na hip hop a dnes poslouchá, sleduje a čte vše, co mu zrovna zalíbí, načež o tom pak také i píše. Slammer a také člen zatím v podstatě neexistujícího schizofrenního hiphopového kolektivu Three Hoods Company. V současné době studuje překlad a tlumočení na UP.

×