Praha? Na vrcholu blaha!

Tak je to za námi. A bylo to vydatné – Harakiri v Indigu se zapíše do dějin jako jeden z TOP 10 večrů Vojty Beránka

A děkovat nám opravdu nemusí. Vojta totiž ukázal, že jeho moderátorské schopnosti s každou další akcí exponenciálně rostou. V pomyslném moderátorském žebříčku se nyní drží vysoko nad Liborem Boučkem a pomalu dohání sourozence Gondíkovi.

Nerozhodilo jej ani neustále pořvávání španělských turistů vedle v hospodě, kteří jsou po světě známí svojí temperamentní náturou a hlasitými prdy. Turisté se pak naštěstí pakovali pryč a literární čtění tak mohlo zcela ovládnout lokální časoprostor.

Útulný, a zároveň prostorný vnitroblok klubu Indigo praskal ve švech. U mikrofonů se střídaly různé nátury lidí, takže ke slyšení byla nejen naivní poezie z úst Filipa Jiříka, ale také např. stand-up Michala Šourka, magický realismus 2.0 v podobě povídek našeho Klacka a banalitami ověnčené, a tím nebezpečně vtipné, črty Honzy Singra. Tisíceré díky za účast ovšem patří i dalším vystupujícím, jejichž díla budou brzy k dostání v naší skládce.

Emoce zkrátka vířily večerní zahrádkou jako vůně dobře propečené krkovičky. Účast byla skvělá, ne-li impoznantní, takže kdybychom byli hrabiví a vybírali vstupné, mohli bychom si dovolit koupit 3 letní pneumatiky značky Continental.

                                                                                                                                                                          Vojta „Vypečený“ Beránek

Když odbila desátá hodina večerní, začaly pořádné zvukové hody – rozumějte kalba s faktorem 9,6. Byla to právě kapela Phil Lemon, která vystřihla epesní techno set inspirovaý synthwave a acidem, jenž rozduněl podzemní sál Indiga. Člověk si připadal jako na rave party v Zionu ve filmu Matrix Reloaded. Po klucích nastoupila zdánlivě křehká DJ Fofela, která spustila svou tekno rubačku inspirovanou současnou varšavskou undergroundovou hudební scénou. BPM 150 a výš, nic pro epileptiky. Podle počtu protancovaných střevíců to vypadalo, že lidé byli nadmíru spokojeni.

                                                                                                                                                                                              Phil Lemon

Harakiri v Indigu se prostě povedlo a zanechalo v nás nesmazatelný zážitek. Už teď se nemůžeme dočkat na další, které bude… wait for it… v Brně! Ale o tom zase příště. 🙃

×