Dva roky ostravského klubu BRNO

Náš hudební prostor s neobvyklým názvem již zažil spoustu legrace i solidních mejdanů. Za dobu fungování v něm vystoupila celá řádka kapel a projektů.

Můžeme zmínit české noise-punkové trio sinks, rakouského producenta Nichi Mleboma, lofi-noise bandu Tilikum, rapové duo Laokoon, znamenitou písničkářku Amelii Sibu nebo pražské poetisty z kapely Dukla. Kapela Pacino zde dokonce nahrála druhé „studiové“ album Sedm světů a záhy jej u nás i pokřtila.

Tilikum

 

 

Pacino

 

Nichi Mlebom

Tento výčet nakonec představuje relativně malou část uskutečněných večírků – a že jich bylo požehnaně (i ve stavu, kdy tomu vyhlášky nebyly nakloněny). Každým měsícem jsme se snažili, aby naše „bytové koncerty“ svou kvalitou eskalovaly, a nakonec se to v nějakém kompromisním režimu podařilo; leč víme, že je stále hromada prostoru (pozn. red: pojem „prostor“ je v kontextu našeho klubu spíše přívažek k atmosféře) pro změny k lepšímu, takže jsme se rozhodli přejít na BRNO two point zero – haha.

Fotka Mykíře, jak dělá tú pojnt zero

V Brně se však i čte, vystavuje, performuje či penetruje. Náš výběh byl svědkem mnoha povedených autorských čtení, ať už v rámci domovského festivalu Inverze nebo Harakiri večerů. Také zde četli debutujicí autoři/autorky z nakladatelství Větrné mlýny – konkrétně edice Mlat – a točil se zde literární pořád Harakiri. Několikrát jsme hostili i ty nejlepší slamery, které může tuzemsko nabídnout. (Penetrovaly se stěny před nátěrem a duše.)

TEĎ K VĚCI!

V sobotu 2. 7. 2022 se uskuteční narozeninový večírek našeho klubíku. Vystoupí „rezidenti“ Phil Lemon, kteří jsou s historií klubu pevně spjati – polykali při rekonstrukci prach a další věci. Následovat bude alternativní rap v podání skupiny Mutanti hledaj východisko – tohle duo už nás jednou roztančilo a my jsme si řekli, že si jej Brno k narozeninám zaslouží!

Určitě přijďte, bude to príma, stejně jako ty dva roky, co už máme za sebou a cca půl století před sebou.

 

Předprodej

Facebooková událost 

 

 

×