Literární seance u Klacka

Za okny klimatická devastace, před okny granko, toasty a hořkosladký smích. Co si budeme, počasí je nešťastné, drancuje emoce i tělo, avšak katalyzátorem (z řeckého καταλύτης) básnického slepáku jsou údajně útrapy. A tak, na konci února, konkrétně 29. února bude na programu útulná básnicko-prozaická terapie. Jak útulná? Jako teplý froté župan.

Harakiri totiž nejsou jen spektakulární show, ale i komorní, poetické seance plné usebrání, dobrého vína a atmosféry prosáklé jsoucnem!

Místo konání jest Klackův byt na Nádražní 39, a to bez okolků, jinotajů a upejpavých kudrlinek! Toto bájné poutní místo navštívili již mnozí z nás. Jedná se o byt, kde se opravdu vyplatí být. Klackova pohostinnost, moudrost a smysl pro životní prostor, který čerpá z čínského umění Feng-šuej, dělá z tohoto útulného prostředí vhodné útočiště pro ostravskou bohému. Klacek jakožto personifikace Filemona a Baucis se štítí předsudků a rád podrží dveře každé zatoulané duši. Pokud jste někdy chtěli navštívit pařížský apartmán Gertrudy Steinové, Klackův byt je jeho méně slavnější ekvivalent.

Nicméně kapacity jsou značně omezené a bar je vše jen ne bezedný. Pokud budete mít to štěstí a přiletí vám na sociální síti pozvánka, doneste si vlastní pití a jídlo – toaleťák snad bude, elektřina zatím běží. Slibujeme, že v tomto zámku uměleckého prozření a existenciálního lebedění najdete tu správnou inspiraci.

Mezi vystupujícími se objeví stálice jako…

Vojtěch Beránek – píše básně, občas se napije a jednou si nás vezme k sobě na kanape.

Sára Pospíšilová – milovnice Nezvala a buřinek, která píše lehce hravou poezii plnou estetických kudrlinek.

Martin Šenkypl – básník úsporného vyjádření s pozorovacím instinktem sokola stěhovavého, který probydluje unylé dny plné životních peripetií.

Jakub Lukáš – horal, skvělý vytrvalostní běžec a potomek z rodu beskydských básníků. Jeho vlasy jsou kudrnatější než fusili.

Jakub Strouhal – básník, kterého jsme dlouho považovali za třicetiletého doktora filosofie a silného kuřáka dojmů.  O to větší překvapení bylo, když jsme zjistili, že je to téměř o deset let mladší parkourista a básník narozený v době ponaganovské.

Jan Albrecht bude taky přítomen – poslední dobou se cítí být více performerem než básníkem, což plní nůši očekávání.

Floutek Vasilios Chaleplis se tentokrát také připojí a utrousí něco ze svého básnického střeva.

Vidíme se, vnímáme se, máme se! 🧑‍🤝‍🧑

 

 

Autoři: Adam Klacek Tomáš a Vasilios Chaleplis

×