Podzimní kalba v Docku

Jak se zdá, léto je nenávratně pryč. Sezóna outdoorových festivalů utíká do téměř nekonečného snění zimního spánku. Pro hodně lidí je to opravdu škaredé období. Pořád leje, slunce vyleze jen sporadicky a celkový krásný pocit při letní procházce parkem je vystřídán ponurostí, kterou tolik fetišizoval Tim Burton.

Komenského sady, 18. 11. 2018

Zvenčí se ozývá bubnová palba dešťových kapek a sypký zvuk – to podzim hází hlínu na rakev s létem. Jak se ale říká, po pohřbu se má deset dní slavit a podzim/zima jsou pro mě osobně obdobím, kdy se slaví!

Na podzimu je přeci skvělá (mimo krátké období kýčovitých barevných krajinek) rozbujelá kultura! Študáci se vrací do škol a kluby ožívají. Podzim a zima jednoznačně patří indoodrovým akcím s nezaměnitelnou atmosférou.

Jedeme v tom společně a naprostí cizinci nám bývají bližší než vlastní rodina během dovolené v Chorvatsku. Nejsou to velké venkovní festivaly, kde člověk může utéct nebo se schovat – v klubu jsme všichni na hromadě.

Není lepší místo pro oslovení cizího člověka než taková poctivá akcička. Je jedno, jestli posloucháte techno, punk nebo zábavovku Guse Polinského z filmu Sám doma. Pořádný mejdan zasvěcen hudbě vám od nedostatku vitamínu D uleví.

Gus Polinski ve svém živlu

Takže co je účel? Co je výsledek té pomyslné hibernace venkovních prostor a rozkvětu těch vnitřních? Přece uleva od nesnesitelné těžkosti bytí. Lidé jsou unavení, protože i příroda už pomalu usíná. Naštěstí jsou mezi námi kulturní maniaci, věční snílci a nadšení produkční, kteří se starají o to, aby lidé žít nezapomněli.

A jednu takovou akci, oslavující život téměř po dionýsku, máme pod taktovkou my a naši kamarádi z Docku.
19. října se atmosféra tance, hudby a opojnosti rozleje prostorem našeho oblíbeného podniku a dost možná i celým ostravským centrem. Akce, fištrónsky pojmenovaná Brno, muzikantů plno 🌈 představí tyto naděje brněnské hudební scény:

Éterická zpěvačka Luciana s jejím nakřáple-hřejivým hlasem, který je navíc podpořen blaženě minimalistickým lo-fi jazz podkladem.

Experimentální šílenství Čau Česko (budou zde slavit vydání své debutové desky), jež nadchne všechny snící, bláznící i toužící.

Mazácké duo 1flfsoap, které večírek zakončí svým elektrizujícím pojetím instrumentální taneční hudby. Toto duo zažilo v posledních měsících obrovskou přízeň roztančeného publika.

Klub Dock se tak 19. října stane přesně tím útočištěm těžce nabývaného podzimního bdění, kterému se žádná deka, Netflix a kakao nevyrovná. Facebookový odkaz na akci najdete zde.

Těšíme se na vás!

Autor: Adam Tomáš

×